Mistrovství ČR 2020

Mistrovství ČR 2020 v disciplíně Hunter Field Target (HFT) se konalo ve dnech 8. - 9. 8. 2020 v areálu zámeckého parku v Cholticích. Akce se uskutečnila pod záštitou organizace CAFTA z.s. (Czech Airgun Field Target Association). Mistrovství tvořily dva závody (v sobotu a v neděli) na dvou tratích (Alfa a Bravo, každá na 30x1 terč) a do celkového výsledku se započítal bodový součet z obou dní. Vypsány byly kategorie Open (PCP-větrovky), Springer (pružinovky), Ladies (ženy), Junior (do 18 let), Veteran (od 60 let) a Team (4 nejvyšší bodové zisky z každého přihlášeného klubu za každý den).

Po oba dny panovalo tropické horko s teplotami hodně přes 30°C a spíše bezvětří jen s občasným slabým větrem. V sobotu po oficiálním zahájení a poučení o pravidlech a bezpečnosti se šlo na trať Alfa, kterou připravili členové klubu Beskydských vzduchovkářů, nedělní trať Alfa byla připravena členy klubu Česká sklopka. Na Alfě i na Bravu samozřejmě nechyběly povinné polohy, vždy 3x stoj a 3x klek, vše bez opory.

Po ukončení sobotního závodu organizátoři uspořádali první kolo tomboly o fantastické věcné ceny, které věnovali naši dlouholetí sponzoři, firmy Balistas a JSB Match Diabolo.

Po sečtení výsledků se konal rozstřel o druhé místo v kategorii pružin, který vyhrála Marcela Bolková. Pak musel proběhnout rozstřel o celkové pořadí v teamové soutěži, jelikož členové klubů Česká sklopka a Beskydští vzduchovkáři dosáhli za oba dny naprosto stejného výsledku 417 bodů. A pak už následovalo předání trofejí vítězům jednotlivých kategorií a vyhlášení mistra ČR pro rok 2020 a závěrečná tombola o další hodnotné ceny.

Děkujeme všem střelcům za účast, sponzorům Balistas a JSB za skvělou podporu a těšíme se, že se sejdeme zase za rok.

Celkové výsledky naleznete v tabulkách níže.

2020 08 09 MCR Choltice

 

2020 08 08 MCR saturday

2020 08 09 MCR sunday

2020 08 09 MCR Choltice team

Mistrem ČR v HFT 2020 se stal Jakub Vicher s celkovým výsledkem 112 bodů.