Přihlášení pro členy

Aktuality

Pohárové závody CAFTA 2017:

6.5.2017 Spálené poříčí (1. kolo)
4.6.2017 Žalany (2. kolo)
15.7.2017 Jeseník (3. kolo)
26.8.2017 Bohumín (4. kolo)

16.9.2017 Stárkov (5. kolo)
14.10.2017 Lipová (6. kolo)

Sledujte nás na veřejném fóru CAFTA

Partneři

airchronyfieldtarget logoJSB Match Diabolozbrane-vzduchovky

Právě přítomno: 10 hostů a žádný člen

Česká Republika

Registrované kluby

Ceska sklopka 02a

Název Česká sklopka vznikl víceméně náhodou. Krátce po tom, co jsme 14. dubna 2009 uspořádali první závod, se vyrojily diskuze o tom, co to vlastně střílíme, jestli HFT nebo FT, protože pravidla byla maximálně volná a v zásadě na sklopky každý střílel jak chtěl. A tenkrát Stalker na fóru napsal něco ve smyslu: "To je fuk, co to je, ať se tomu říká třeba Česká sklopka...". No, a od té doby to byl název soutěže, která byla jakýmsi mixem mezi FT (mohlo se při střelbě sedět a libovolně nastavovat optiku) a HFT (stanoviště vyznačeno kolíkem, střílelo se s oporou, položení sklopky za 2 body). Po čase začalo být zřejmé, že tento typ soutěže nemá budoucnost a začali jsme se věnovat čistému HFT podle pravidel WHFTA (World Hunter Field Target Association). Nicméně rozhodli jsme se udržovat tradici pravidelného organizování srazů a střeleckých závodů a dále vystupovat pod názvem Česká sklopka jako klub.

Česká sklopka

Název Česká sklopka vznikl víceméně náhodou. Krátce po tom, co jsme 14. dubna 2009 uspořádali první závod, se vyrojily diskuze o tom, co to vlastně střílíme, jestli HFT nebo FT, protože pravidla byla maximálně volná a v zásadě na sklopky každý střílel jak chtěl. A tenkrát Stalker na fóru napsal něco ve smyslu: "To je fuk, co to …

 7

S HFT jsem se seznámil někdy na podzim 2009 od Zipa ,který již na pár srazech byl. Na vánoce 2009 jsem dostal od ženy QB a tím to začlo. Spolu se Zipem jsme nejdřív trénovali u jeho rodičů na zahradě,pak u jedné zříceniny. A na konec jsme k vůli financím a času dali hlavy dohromady a vymysleli plán jak častěji trénovat a závodit,neutratit tolik peněz a být  i víc s rodinou.

Krušnohorští ostrostřelci

S HFT jsem se seznámil někdy na podzim 2009 od Zipa ,který již na pár srazech byl. Na vánoce 2009 jsem dostal od ženy QB a tím to začlo. Spolu se Zipem jsme nejdřív trénovali u jeho rodičů na zahradě,pak u jedné zříceniny. A na konec jsme k vůli financím a času dali hlavy dohromady a vymysleli plán jak častěji trénovat a závodit,neutratit …

V Drozdově z iniciativy několika vzduchovkářských nadšenců vzniklo v r. 2013 uskupení s názvem Drozdovské hnízdo, jehož účelem byla organizace a pořádání občasných regionálních vzduchovkářských srazů.

První se konal 30.3.2013 K Drozdovským střelcům se vzápětí přidali nadšenci z Lipové a společnými silami začali pořádat akce v obou lokalitách. Tímto vlastně vznikl klub zvaný Střelecký oddíl SK Lipová. V současné době pořádáme jak malé tréninkové akce, tak i významnější závody jako Moravský Pohár HFT nebo Pohár CAFTA.

Uvítáme každé nové zájemce o sportovní střelbu ze vzduchových zbraní.

Střelecký oddíl SK Lipová

V Drozdově z iniciativy několika vzduchovkářských nadšenců vzniklo v r. 2013 uskupení s názvem Drozdovské hnízdo, jehož účelem byla organizace a pořádání občasných regionálních vzduchovkářských srazů. První se konal 30.3.2013 K Drozdovským střelcům se vzápětí přidali nadšenci z Lipové a společnými silami začali pořádat …

vzduchovkari

Klub založila skupina lidí se společným zájmem o zábavnou střelbu ze vzduchových zbrani. Prioritou se stala střelba podle pravidel HFT a proto jsme se stali členy organizace CAFTA.
Klub beskydští vzduchovkáři je dále otevřen pro další disciplíny vzduchovkové střelby jako je disciplína siluet nebo benchrest. V současné době nám poskytla firma JSB svou podporu tím, že nám umožnila ve svém areálu pořádat srazy a závody. Doufáme, že tato spolupráce bude pokračovat i dále.
Jako klub jsme v roce 2015 uspořádali tři závody z toho jeden byl zařazen do seriálu závodů Moravského poháru, v průběhu roku 2016 máme v plánu pořádat další tři závody. Snad se nám některý podaří zařadit do některého poháru v HFT pořádaných v ĆR.

Beskydští vzduchovkáři

Klub založila skupina lidí se společným zájmem o zábavnou střelbu ze vzduchových zbrani. Prioritou se stala střelba podle pravidel HFT a proto jsme se stali členy organizace CAFTA.Klub beskydští vzduchovkáři je dále otevřen pro další disciplíny vzduchovkové střelby jako je disciplína siluet nebo benchrest. V současné době nám poskytla …

 Když jsme s Olčou na konci roku 2013 objevili HFT a začali jezdit po závodech, bylo nám líto, že ve svém okolí nevíme o nikom dalším kdo se HFT věnuje a s kým by se dalo trénovat a vyměňovat si zkušenosti. Poté co začal pořádat Darken závody ve Strašicích jsme se rozhodli, že to zkusíme také. Nechali jsme si vyrobit vlastní sklopky a uspořádali v říjnu 2014 první závod v Českých Budějovicích. A najednou jsme zjistili, že v Jižních Čechách nejsme úplně sami. A protože jsme náš první závod pojmenovali, trochu neoriginálně Jihočeská sklopka, tak už nám tento název zůstal. V roce 2015 jsme se stali i uznaným Klubem CAFTA a mohli se tak ucházet o pořádání jednoho kola Poháru CAFTA 2015.

Nejsme klub v pravém slova smyslu. Členství není ničím podmíněno. Jsme jen parta lidí se stejným koníčkem, a když máme chuť a čas tak se někde sejdeme a potrénujeme společně, probereme novinky v HFT nebo si navzájem vypomůžeme při odstraňování technických problémů na vybavení. V současné době klub tvoří 4 členové CAFTA a jeden junior.

Snažíme se pořádat závody v okolí Českých Budějovic a nepravidelně trénujeme v opuštěných kasárnách v Litvínovicích a rádi uvidíme nové tváře z řad zájemců o HFT a vzduchovkovou střelbu obecně.

Jihočeská sklopka

 Když jsme s Olčou na konci roku 2013 objevili HFT a začali jezdit po závodech, bylo nám líto, že ve svém okolí nevíme o nikom dalším kdo se HFT věnuje a s kým by se dalo trénovat a vyměňovat si zkušenosti. Poté co začal pořádat Darken závody ve Strašicích jsme se rozhodli, že to zkusíme také. Nechali jsme si vyrobit vlastní …

logo

Náš klub vznikl oficiálně v roce 2014, kdy se také konal první závod. Jsme parta lidí, které baví zbraně a realizujeme se především ve vzduchovkách respektive PCPčkách. Když se povede, tak se občas i domluvíme a sejdeme se na "pokec" a taky si trochu zastřílet, třeba na pár sklopek.

Protože jsme malý klub, rádi bychom mezi námi přivítali někoho nového a trochu rozšířili naše řady. Ročně bychom chtěli pořádat alespoň jeden závod, který se bude započítávat do některého z českých "seriálů" a alespoň jeden sraz. Pokud bude dostatek lidí, času a všeho potřebného, nebudeme se samozřejmě bránit více akcím.

Jesenický klub

Náš klub vznikl oficiálně v roce 2014, kdy se také konal první závod. Jsme parta lidí, které baví zbraně a realizujeme se především ve vzduchovkách respektive PCPčkách. Když se povede, tak se občas i domluvíme a sejdeme se na "pokec" a taky si trochu zastřílet, třeba na pár sklopek. Protože jsme malý klub, rádi bychom mezi námi …

logo

Nápad vytvořit klub a pořádat HFT závody nejen pro radost jsme upekli při návratu z MS v HFT 2016, kde jsme si řekli: "Jdem do toho!", protože v plzeňském regionu podobný klub nepůsobí.
Na konci tropického srpna 2016, na místě kde proběhlo několik ročníků Bike biatlonu, jsme uspořádali naše první HFT.
Ale trochu z historie, když jsme před lety znovu objevili vzduchovky a vyrazili na první sraz HFT, věnovali jsme se ISSF VzPu, VzPi, siluetám, K4Vz ( loveckému čtyřboji), Bikebiatlonu atd. vše na klubové úrovni.
Toť v kostce představení našeho klubu HAG- Plzeň.
Kdo chce si vyzkoušet nejen HFT, tak dejte vědět, přijeďte, poradíme… Není třeba drahého vybavení, stačí smysl pro FAIR PLAY.
Za Hunting Air Gun Plzeň Vás zdraví - Venca, Martin a Viktor.

HAG Plzeň

Nápad vytvořit klub a pořádat HFT závody nejen pro radost jsme upekli při návratu z MS v HFT 2016, kde jsme si řekli: "Jdem do toho!", protože v plzeňském regionu podobný klub nepůsobí.Na konci tropického srpna 2016, na místě kde proběhlo několik ročníků Bike biatlonu, jsme uspořádali naše první HFT.Ale trochu z historie, když jsme …